Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Szybka i wygodna REJESTRACJA!

Jesteś tutaj: Strona główna Forum

24 -November -2017 - 12:04
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kelhornia YBR
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Kelhornia YBR

Odp: Kelhornia YBR 3 lata, 3 mies. temu #917

• kelhorn
  • Profesjonalista
  • Oklaski: 4
Nowy koń w garażu, biercia idzie do znajomego . Wyciek w końcu został usunięty (tym razem była to pewnie nieuwaga mechanika, nowe śruby, uszczelka i nie leci ani kropla). W tej chwili przebieg YBRki to 16500 km - jak na dziesięć lat u kogoś kto ma ją od nowości naprawy objęły:

-uszczelniacze lag + olej
-regulacje gaźnika w liczbie hurtowej
-cieknące tulejki w przewodach olejowych
-pęknięta uszczelka pod napinaczem rozrządu
-pęknięte koło napędzające wałek rozrządu
-pękające samoistnie plastiki przy mocowaniach
-pęknięty materiał przy centralnym gwincie mocującym bagażnik
-wymieniony jeszcze na gwarancji licznik przebiegu dziennego
-wymieniony zacisk hamulcowy
-przetarta i wymieniona linka gazu
-wymienione łożysko w główce ramy
-dostający świra włącznik stopu przy hamulcu tylnym
-świece, oleje, pierdoły

Po podliczeniu wszystkiego - lista którą widzicie to z robocizną prawie 4000 pln.

Powiem szczerze - moto wystawiało moją cierpliwość na ciężką próbę o wiele za dużo razy... ale i tak sprzedaje ją z prawem pierwokupu . Co ja poradzę, lubię to psujące i trzęsące się cholerstwo. Łatwość prowadzenia, masa i uniwersalność są na poziomie nieosiągalnym dla większości sprzętów. Gdyby tylko nie trafiały się co jakiś czas idiotyczne awarie, byłoby super.

P.S. - jak znam życie, to po sprzedaży, przejedzie 50 kkm bez kichnięcia.

Odp: Kelhornia YBR 3 lata, 3 mies. temu #918

• Tomek
  • Administrator
  • Oklaski: 5
A może i więcej Widzę to po swojej, 40kkm to dla niej pestka.
od 2008 z ybeerką

Odp: Kelhornia YBR 3 lata, 3 mies. temu #919

• kelhorn
  • Profesjonalista
No ja z kolei widziałem na warsztacie YBR z walniętym wtryskiem - sama część to 1600 pln. Powiem tyle - do tych moto trzeba mieć szczęście. Ty trafiłeś na montaż przez pedanta, ja przez praktykanta. Żaden z nas nigdy nie starał się tego motocykla zarżnąć, a różnice w wytrzymałości są.

Od siebie dodam, że CB 500 X jest raczej godnym następcą bierci... Chociaż jestem boleśnie świadom, że za parę lat skończę w garażu z odkupioną biercią, i SR 400 (czyli YBR w wersji 2.0). Jednak coś jest w tych motocyklach

Odp: Kelhornia YBR 3 lata, 1 miesiąc temu #925

• Buc
  • Najsłabsze ogniwo
  • Oklaski: 0
kelhorn napisał:
Nowy koń w garażu, biercia idzie do znajomego .

P.S. - jak znam życie, to po sprzedaży, przejedzie 50 kkm bez kichnięcia.

Jestem nowym właścicielem Bierci, kupiłem ten sprzęt od Kelhorna. Niestety, na razie się nie zanosi by ten motocykl był w stanie zrobić wspomniane 50kkm.

Dzień po zakupie przestał kontaktować starter, trzeba było go rozmontować i oczyścić. Tydzień później urwała się wajha zmiany biegów (już raz Kelhorn ją spawał). Na domiar złego, tydzień temu Biercia po długim okresie bezawaryjności postanowiła dać znać o sobie i przestało kontaktować sprzęgło. Ot, tak. Było i nima!

Całe szczęście, że było to w drodze do Kelhorna, więc motocykl stoi w garażu i czeka na serwis. Prawdopodbnie to błaha usterka (pewnie naciąg linki lub sprężyny), ale krwi napsuje. Przypadkiem natrafiłem na mega promocję w łódzkim sklepie z częściami i profilaktycznie zakupiłem za pół ceny komplet części do sprzęgła: tarcze, przekładki, sprężyny, uszczelki. Przy okazji szukania przyczyny awarii wstawi się nowe sprzęgło.

Ciekawe, co jeszcze się zepsuje...

Odp: Kelhornia YBR 3 lata, 1 miesiąc temu #929

• kelhorn
  • Profesjonalista
Kurde, trzeba tytuł tematu zmienić . Chociaż Buc się jeszcze musi najnowszymi osiągnięciami pochwalić.

Odp: Kelhornia YBR 3 lata, 1 miesiąc temu #930

• Tomek
  • Administrator
  • Oklaski: 5
Cześć. Ja wśród łódzkich zdzierców o części nawet nie pytam. Zamawiam z podsieradzkiej Adrenaliny. Pozdrawiam.
od 2008 z ybeerką
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 1 miesiąc temu przez Tomek.

Odp: Kelhornia YBR 3 lata, 1 miesiąc temu #931

• kelhorn
  • Profesjonalista
Dzięki za info . Chociaż wątpię, żeby ceny rur przedniego zawieszenia się różniły...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.39 sekundy